Eerste deel van de reeks Kleine Oortjes. De reeks omvat ongepubliceerd werk van kunstenaar Jean Dulieu (pseudoniem van Jan van Oort), de auteur van Paulus de boskabouter.
Na het stopzetten van zijn Paulus-creatie, halverwege de jaren tachtig van de vorige eeuw, kende Dulieu een moeilijke tijd. Zijn vrouw overleed en door artrose aan beide handen kon hij niet langer met pen of balpen werken. Potlood bleek uiteindelijk de oplossing. Dankzij zijn enorme werkdrift wist hij zich binnen korte tijd uit het dal te tekenen. Het boekje Fietspad uit 1991 gaf aan dat de kunstenaar zich nog lang niet gewonnen gaf en dat hij zijn humor – een kenmerk van de Paulus-verhalen – ook nog niet verloren had. Die humor liet hij in 1992 opnieuw zien in een serie potloodtekeningen, waarin hij menselijke eigenaardigheden met het hemelse leven combineerde. Hij verzamelde deze in levendig grijs getekende cartoons in een mapje met het opschrift ‘Hemelboekje’, maar zoals veel van zijn boskaboutervrije werk kwamen deze tekeningen helaas weinig mensen onder ogen.
• | 2. | Kleine Oortjes 2 - Eikelboekje |
• | 2. | De kunst van Jean Dulieu - De verbeelding |
Wij bieden je de mogelijkheid om op de hoogte gehouden te worden bij het verschijnen van nieuwe, of door je gezocht uitgaven. Je dient hiervoor ingelogd te zijn.